PKS Tour
Kontakt
info@pks-tour.com.pl

godziny otwarcia:
pn-pt od 8:00 do 18:00

Start

Czarnogóra, Albania, Macedonia

CZARNOGÓRA – ALBANIA – MACEDONIA

 

Ramowy program:

  1. Dzień: wyjazd z Wrocławia do Serbii przez Słowację i Węgry. Przejazd do hotelu w okolicy Pożegi. Obiadokolacja. Nocleg.
  2. Dzień: śniadanie. Kontynuacja przejazdu przez Serbię do Czarnogóry. Na trasie malownicze krajobrazy: Kanion Tara - najdłuższy i najgłębszy w Europie, zwiedzanie kompleksu klasztornego z początku XIII w Morača. Przejazd do Budwy, po drodze zobaczymy byłą stolicę Czarnogóry Podgoricę dawniej Titigrad, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
  3. Dzień: śniadanie. Pobyt wypoczynkowy na Czarnogórskiej Riwierze. Obiadokolacja. Nocleg.
  4. Dzień: śniadanie. Zwiedzanie Budvy – Perły Czarnogóry, najważniejsze zabytki: Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd nad Zatokę Kotorską –największy i najgłębszy fiord południowej Europy (posiada cechy norweskich fiordów), zwiedzanie Kotoru, spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach zabudowa mieszkalna z XIV/XVII oraz Katedra św. Trifona patrona miasta, (W uznaniu wyjątkowej wartości historycznej części Kotoru został on w roku 1979 wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.) Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  5. Dzień: śniadanie. Czas wolny na odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Czarnogóry - Slovenska Plaża. W godzinach popołudniowych, przejazd od dawnej stolicy Czarnogóry, Cetynii spacer po mieście z licznymi zabytkami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  6. Dzień: śniadanie. Wyjazd w kierunku Albanii do Szkodra, miasta położonego nad Jeziorem Szkoderskim, centrum kulturalnego kraju, zwiedzanie: ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafa, meczet, zabytkowe domy. Następnie przejazd do Kruje - "albańskiego Krakowa", spacer po mieście: Zamek Skanderbega - bohatera narodowego, meczet, bazar. Przejazd w okolice Tirany, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  7. Dzień: śniadanie. Zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja. Przejazd do Durrës założone w 627 roku p.n.e. w czasach greckich kolonizacji pod nazwą Epidamnos. Dziś miasto jest to największym portem w kraju, zwiedzanie miasta: zabytkowa wenecka wieża, rzymski amfiteatr który do 1983 roku był zakopany pod ziemią. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja . Nocleg.
  8. Dzień: po śniadaniu wyjazd do stolicy Macedonii Skopje. Po drodze przejazd przez największy na Bałkanach Park Narodowy Mavrovo. Obejmuje on skalisty obszar Szar Płanina oraz  górę Korab o wysokości 2764 metrów nad poziomem morza. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Sv. Jovan Biogorski. Dojazd do stolicy Macedonii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  9. Dzień: po śniadaniu zwiedzanie miasta: twierdza Skopsko Kale ze śladami osadnictwa z epok neolitu i brązu, a także czasów rzymskich i bizantyjskich (obecnie trwają tam badania archeologiczne), cerkiew świętego Pantaleona w Nerezi, na przedmieściach Skopije, z 1161 roku z zachowanymi freskami bedącymi wspaniałym przykładem malarstwa bizantyjskiego, kamienny średniowieczny most na rzece Wardar, meczet Mustafa Paszy, Pomnik Matki Teresy. W godzinach popołudniowych wyjazd z miasta w kierunku Polski. Nocleg w Serbii. Obiadokolacja. Nocleg.
  10.  Dzień: kontynuacja przejazdu do Polski przez Węgry i Słowację. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

–        przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, klimatyzacja, dvd);

–        kawa i herbata podczas przejazdu;

–        opieka pilota oraz lokalnych przewodników;

–        ubezpieczenie KL i NNW;

–        9 noclegów (1 nocleg w okolicy Pożegi, 4 noclegi w Czarnogórze – Budva, 2 noclegi w Albanii, 1 nocleg w Macedonii, 1 nocleg w Serbii);

–        wyżywienie HB (9 śniadań, 9 obiadokolacji);

–        taksa klimatyczna.

 

 

CENA: 1650 zł

TERMINY:

–        26.04. - 05.05.2013

–        06.09. - 15.09.2013

 

 

UWAGI:

- Program wyjazdu jest ramowy i może ulegać modyfikacjom wg potrzeb grupy.

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.

- Cena nie zawiera opłaty za napoje do obiadokolacji.

- Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów( ok. 50 Euro).

Opublikowane na stronie www.pks-tour.com.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.